Náš příběh

 

Jsme Adéla a Hanka... Máma s dcerou, které se pustily do společného podnikání. Rozhodly jsme se vytvářet produkty, které budou praktické a krásné a budou lidem pomáhat. Naší vizí je značka diářů, zápisníků a organizérů, které jsou nástroji pro každodenní plánování, osobní rozvoj, ale především, které vás budou provázet a pomáhat vám na cestě za vašimi sny.

 

Co bylo před Life Designerem

AdelaHanka_orez

Moje jméno je Hanka...

… Začínala jsem jako produkční soukromých i veřejných eventů v hudebním klubu, jehož jsem se později stala manažerkou. Tento klub byl moje první velké dítě, které jsem milovala a s těžkým srdcem a z rozumu ho opouštěla. Zároveň jsem trávila pět let studiem stavebnictví na ČVUT, ze kterého ale nakonec jiný titul než „titul vysoké školy života“ nevzešel. Nápad na vlastní diáře a organizéry jsem v hlavě nosila už nějakou dobu, jen se vždycky našlo něco, co mělo vyšší prioritu… studium, práce, za kterou dostanu zaplaceno… a hlavně jsem na to byla sama. Po tom, co jsem opustila život pracující studentky, jsem plynule přestoupila na dráhu pracující matky. Začala jsem spolupracovat s mámou v její firmě Sofidea. Pracovat společně nás bavilo a baví. No a vzhledem k tomu, že lásku k diářům, organizérům a plánovačům máme asi v genech, využily jsme situace (protože mateřská je prý nejlepší čas, kdy začít jako žena podnikat) a pustily se do toho!

 

Já jsem Adéla

a tohle je moje cesta...

Většinu svého profesního života jsem pomáhala lidem rozvíjet a uplatnit jejich potenciál, ať už jsem byla v roli personalistky, manažerky, nebo koučky. Jedenáct let jsem sbírala zkušenosti v personální agentuře Axios, kterou jsem spoluvlastnila a vedla. Působila jsem také jako poradce při výběru podnikových IS a spolupracovala jsem na analýze systémů pro znalostní, informační a personální management. Baví mě propojovat svou znalost firemního prostředí se schopností práce s lidmi.

V posledních 14 letech se vydatně věnuji svému osobnímu rozvoji (Principy života, Bioenergetika, Rodinné konstelace) a učím se být vnímavějším a autentičtějším člověkem. To, co jsem se naučila, předávám dál. Pomáhám lidem motivovat sebe i ostatní, rozvíjet vztahy v práci i v soukromí, vnímat a chápat své emoce a pocity a využívat je při svém rozhodování. Moderuji firemní workshopy, zapojuji lidi do týmové práce, podněcuji je v diskuzích o inovacích.

 

 

Narodil se Life Designer

MAR_1658Naše cesta s Life Designerem se zkrátka nedá popsat stručně. Věřte mi, zkoušela jsem to. Několikrát. Zkusím to ale ještě jednou.

Příběh Life Designeru začíná zhruba v době narození mého prvního syna v roce 2016. Nápad sice přišel asi o rok dřív, ale v té době zkrátka nebyla ta správná konstalace. Teď jsme cítily, že je to ono, že je ten pravý čas.

Vývoji diářů jsme věnovaly celý rok. Pro naše produkty jsme zvolily systém diskové vazby, který nám sice poskytl možnost nabídnout zákazníkům přesně to, co jsme chtěly, ale přinesl mnohá úskalí. Vzhledem k tomu, že disková vazba není v Čechách příliš rozšířená, dávaly jsme technologii dohromady krok po kroku, komponent po komponentu. Každý kousek této úžasné skládačky, kterou dodnes kompletujeme ručně, přichází od jiného výrobce. Většina z nich komponenty také vyrábí ručně nebo za ruční asistence. Zmiňovat to, že nám značnou část roku zabrala také práce na perfektním! rozložení diářů, dopilování multigeneračního! grafického designu, nebo napsání Průvodce na cestě za svou vizí, asi nemusím, ale udělám to ;-)

Na trh jsme se dostaly na konci roku 2017. Náš debut jsme zahájily crowdfundingovou kampaní na startovači, která se díky jednomu velkému zázraku, kdy o nás vyšel článek na podnikavazena.cz a zároveň na hlavní stránce seznam.cz, podařila z velké části naplnit. Dalo nám to utvrzení v tom, že náš projekt má smysl a že naše diáře opravdu můžou lidem pomáhat.

Namotivované jsme se rozhodly doplnit náš sortiment na příští sezonu novými produkty. Vytvořily jsme černobílý design tisku a černé a bílé koženkové obaly, takže jsme naše produkty mohly nabídnout dalším lidem, kteří preferují střídmější design (např. muži a firmy). Zároveň jsme rozšířily nabídku našich zápisníků o zápisníky do firem a další speciální zápisníky. Našly jsme také nového výrobce luxusních kožených obalů, jehož ruční práci bezmezně obdivujeme! Výrobu a balení diářů jsme mezitím z našeho obýváku přesunuly do našeho zrekonstruovaného sklepa… No a mně se mimo jiné v červnu roku 2018 narodil druhý syn.

 

Life Designer dnes

DSC00613

Sezóna 2018 utekla jako voda. Nejen díky mým mateřským závazkům se nesla v duchu “nestíháme, nestíháme”. Zkusily jsme zase nové cesty a zase jsme se toho hodně naučily.

Dnes už si rozhodně nemyslím, že “mateřská je nejlepší čas, kdy začít podnikat” :D Každý, kdo už podnikat zkusil, asi ví, že to není žádná legrace. Ale vzhledem k tomu, že pro mě i mamku je Life Designer stejně jako na začátku part time job, musíme pracovat s tím, co máme. A když už mu nemůžeme věnovat tolik času, věnujeme mu především naše srdce :)

Na sezónu 2019 chystáme další novinky. Některé se pečou, některé už jsou upečené. Nemůžeme se dočkat, až vám je představíme!

 

S láskou Hanka a Adéla